Rubriky
Uncategorized

Progreso Marketing v době internetové

Internet změnil naše životy snad ver všech ohledech a marketing je jedním z těch více viditelných signálů. Internet, neboli digitální marketing, snad dnes řeší úplně každá firma, bez ohledu na její velikost. A není se co divit – jsou tam k zastižení ve velké většině téměř všichni jejjich klienti. A firma musí být kde? Přeedvším tam, kde jsou klienti. Ideálně v onom příslovečném modrém oceánu.

Protože je ale dnes internet marketing tak masově rozšířený a věnuje se mu doslova každý, včetně jejich psa a babičky, jak lze vůbec uspět? Protože z počátečního nadšení, kdy online marketing byl neprobádanou oblastí a všichni jsme se jen učili a využívali všechny cool nové technologie a strategie a ony prostě fungovaly a vydělávaly mraky peněz, se celá věc změnila k nepoznání. Protože to bylo původně tak snadné a začal se tomu věnovat každý, velmi rychle se začalo odělovat zrno od plev a internet marketing je dnes tam, kde by být měl. A sice v rovině etablovaného byznys odvětví, které má své bariéry vstupu a kde vám nikdo nic zadarmo nedá.

A je to tak dobře, protože amatéři obrazně řečeno padli na bitevním poli a zbyli profesionálové. A bude hůře. Protože online marketing je odvětví s anuálními miliardovými zisky, takže o nové žraloky není v oceánu možností nouze. Ale železo brousí železo, čili profitovat z toho bude nejen klient, ale doslova všichni, A to je posun, krok za krokem a někdy třeba i pomalu, ale soustavně.

Julie